Aktualności

02-08-2017

Ekologiczne Biegi dla dzieci

Ekologiczne Biegi dla dzieci

Bieg Siedleckiego Jacka uczyni nasze Miasto w niedzielę, 27 sierpnia biegową stolicą Mazowsza i regionu. Trwają zapisy do biegu osób dorosłych; można też dokonać elektronicznego zapisu dzieci.


Przy biegach głównych – bieg na 5 km i półmaraton - nie zabraknie popularnych biegów dla dzieci. Rywalizacja najmłodszych rozgrywana będzie po hasłem: Ekologiczne biegi dla dzieci. Sponsorem głównym jest Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce razem z ZUO chce poprzez zachęcanie do sportu, promować też postawy wrażliwości na sprawy dbałości o środowisko naturalne. Biegi mają zachęcić i edukować nt. zasad właściwego segregowania odpadów.

W tym roku ARMS zwiększyła pulę pakietów startowych dla dzieci do 500, czyli aż o 200 więcej niż w ubiegłorocznych zawodach! W zawodach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zawody zostaną rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych:
1. Dziewczęta i chłopcy w wieku 5-6 lat - 200 m.,
2. Dziewczęta i chłopcy w wieku 7 lat - 400 m.,
3. Dziewczęta i chłopcy w wieku 8 lat - 400 m.,
4. Dziewczęta i chłopcy w wieku 9 lat - 400 m.,
5. Dziewczęta i chłopcy w wieku 10-12* lat - 900 m., (*dzieci urodzone po 27 sierpnia 2005 r.)

Biegi na 200 m. i 400 m. rozegrane zostaną na murawie stadionu piłkarskiego, a na dystansie 900 m. - tradycyjna jedna pętla wzdłuż boisk treningowych - ulicami Poniatowskiego i Jana Pawła II.

Kolejną nowością tego roku jest elektroniczny system zapisów. Aby zapisać dziecko należy wypełnić formularz dostępny na stronie:  domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php, podając dane dziecka oraz telefon i e-mail kontaktowy rodzica/opiekuna. Opłata startowa za udział w biegu wynosi 10 zł. od dziecka (niezależnie od kategorii wiekowej). Opłatę należy uiścić przelewem elektronicznym, kartą lub przelewem tradycyjnym, postępując zgodnie ze wskazówkami w formularzu. Po wypełnieniu formularza, automatycznie na podany adres e-mail, zostanie wysłany login i hasło niezbędny do uiszczenia opłaty startowej. W przypadku wolnych miejsc, będzie możliwość zgłoszenia dziecka do biegu w Biurze Zawodów w dniach 25-27.08.2017 r.

W ramach pakietu startowego każde dziecko otrzymuje: koszulkę techniczną, pamiątkowy medal na mecie oraz kupon na posiłek regeneracyjny. Poza sportowymi emocjami, w miasteczku biegowym na wszystkie dzieci czekać będzie bezpłatna Eko Strefa, a w niej m.in. warsztaty, zabawy, gry i konkursy związane z ochroną środowiska, ekologią i segregacją odpadów. Eko-Strefa jest elementem kampanii ZUO - Siedlce? Naturalnie!

źr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


 

« Powrót