Aktualności

11-07-2017

Szachy wchodzą do szkół

Szachy wchodzą do szkół

W ramach projektu „Edukacja poprzez szachy w szkole” w naszym Mieście od 1 do 7 lipca trwał podstawowy kurs nauki gry dla nauczycieli. Tajniki królewskiej rozgrywki ujawniał i kurs zorganizował Polski Związek Szachowy we współpracy z Prezydentem Miasta Siedlce.

Zajęcia odbywały codziennie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach. W kursie wzięli udział nauczyciele kształcenia zintegrowanego z terenu Siedlec oraz Mazowsza. Wykładowcami byli krajowi trenerzy programu - Krzysztof Góra oraz Piotr Zieliński. Stronę techniczną przygotował Klub Szachowy Skoczek Siedlce.

Dzięki uczestnictwu w kursie naszych nauczycieli, kolejne siedleckie placówki tj.: Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 11 i Szkoła Podstawowa Nr 12, od nowego roku szkolnego przystąpią do projektu „Edukacja poprzez szachy w szkole”.  Dotychczas w projekcie uczestniczą: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 oraz Szkoła Podstawowa Nr 9. Czekamy na włączenie się do projektu pozostałych siedleckich szkół podstawowych.

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

foto: źr.

« Powrót