Aktualności

05-07-2017

Na razie wygrywa Sektor 3

Na razie wygrywa Sektor 3

Głosowanie nad eko-budżetem dobiegło końca. Na początku 2018 roku dowiemy się, która ze zwycięskich propozycji i w którym okręgu, zostanie zrealizowana przez ZUO.

Za nami 6 miesięcy głosowania w konkursie Eko Budżetu (1 stycznia - 30 czerwca b.r.). Zakład Utylizacji Odpadów - autor i organizator konkursu - stworzył listę 12 projektów zagospodarowania terenu o wartości około 100 000 zł każdy. W wyniku głosowania zostały wybrane 4 najlepsze propozycje (obrazek poniżej), które najbardziej przypadły mieszkańcom Siedlec do gustu.

W Sektorze I największą ilośc głosów zdobył Park Trampolin, przy Amfiteatrze; w Sektorze II – Plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna, przy ulicy Jagiełły; w sektorze III – Infrastruktura rowerowa (stojaki, stacje naprawcze), w całym sektorze, a w Sektorze IV – Urządzenia do streetworkout’u, nad Zalewem.

 

Łącznie w głosowaniu dot. eko-budżetu, oddano ok. 8000 głosów. O tym, który projekt zostanie finalnie zrealizowany zdecyduje najwyższy współczynnik segregacji odpadów osiągnięty w danym sektorze za cały rok 2017. Co miesiąc na stronie  www.zuo.siedlce.pl aktualizowana będzie informacja o wysokości tego współczynnika w poszczególnych sektorach. Na półmetku konkursu rywalizacja wygląda następująco:
Sektor I – 10,29%
Sektor II – 17,78%
Sektor III – 21,05%
Sektor IV – 19,83%.

Celem eko-budżetu jest zwiększanie świadomości dot. selektywnej zbiórki odpadów wśród Siedlczan i w efekcie podniesienie współczynnika segregacji odpadów w naszym mieście. Dlaczego to takie ważne? Za zbyt niski poziom recyklingu przewidziane są dotkliwe kary finansowe, za które przyjdzie zapłacić nam wszystkim. Samorządy muszą do 2020 roku osiągnąć poziom 50%. W Siedlcach za rok 2016 wyniósł on ok. 18%. Jest to wyzwanie, które podejmujemy wspólnie. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w projekcie - segregujmy śmieci świadomie i odpowiedzialnie.

opr.

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/


« Powrót