Aktualności

18-05-2017

"Zmieniajcie świat na lepsze"

"Zmieniajcie świat na lepsze"

Święty Jan Paweł II patronuje szkole przy ul. Wiśniowej już 20 lat. Popularna "Jedenastka" zorganizowała z tej okazji święto szkoły 18 maja. Miasto i szkoła mogą szczycić się tym, iż w placówce znajduje się bogaty i ciekawy zbiór pamiątek i relikwii po Papieżu. Honorowym Obywatelem Siedlec Jan Paweł II jest już od 21 lat.

- Dla nas wszystko zaczęło się 20 lat temu 17 maja 1997 roku. - oceniła dyrektor placówki Małgorzata Szostek, rozpoczynając uroczystości . - Tego dnia, podczas mszy świętej poświęcony został przez ks. biskupa Henryka Tomasika sztandar szkoły, a ówczesny prezydent Miasta Henryk Gut przekazał na ręce dyrektora Bogusława Kielaka, uchwałę Rady Miasta w sprawie nadania Szkole Podstawowej nr 11 imienia Jana Pawła II.

Dyrektor "Jedenastki" przypomniała - zainicjowaną nadaniem imienia - historię pomysłu powołania niewiele później "sali Patrona", która do dzisiaj nazywana jest "muzeum Jana Pawła II". Wieloletnim, społecznym kustoszem i inicjatorem gromadzenia pamiątek i zbiorów po Papieżu-Polaku był nieżyjący już Adam Klejc. - To dzięki jego staraniom zwiedzający mają możliwość podziwiania wielu cennych przedmiotów należących do Naszego Patrona. - oceniała p. Szostek. Znakomita część pamiątek po Papieżu jest traktowana obecnie jako relikwie.

- Wybierając takiego Patrona postawiliśmy przed sobą trudne zadanie pójścia Jego drogą. - kontynuowała dyrektor. - To imię zobowiązuje, mamy więc trudne zadanie wychowania tych, o których Jan Paweł II powiedział: "Wy Jesteście nadzieją świata". Życzę nauczycielom i sobie, abyśmy nadal potrafili kształtować osobowość naszych wychowanków w duchu miłości i prawdy, największych chrześcijańskich wartości.

Kwiaty, podziękowania i życzenia, w dowód zaangażowania w kształtowanie wizerunku i wartości szkoły odebrał z rąk dyrektor Szostek, były jej wieloletni nauczyciel i dyrektor Bogusław Kielak. Wiceprezydent Anna Sochacka przekazała też list z gratulacyjny dla szkoły i jej społeczności na ręce p. dyrektor szkoły, od gospodarza Miasta Wojciecha Kudelskiego.

- To jest burza talentów. Jesteście wspaniali. - podsumowała wiceprezydent Anna Sochacka kilkudziesięciominutowy montaż słowno-muzyczny, w wykonaniu uczniów szkoły. - Byłyście dostojne i subtelne, szczególnie kiedy mówiłyście i śpiewałyście o miłości, byłyście w tym takie przekonywujące. - dzieliła się wrażeniami, nie ukrywając swego wzruszenia Pani wiceprezydent. - Nie każdy ma takie szczęście,żeby mieć takiego Patrona - świętego Patrona. Uważam, że obojętnie, co będziecie robić w przyszłości, czy grać w piłkę, czy realizować się aktorsko, to zawsze będziecie mogli powiedzieć: Mój Patron też to robił i lubił.

Przedstawienie uczniów oparte było na słowach i naukach z homilii Jana Pawła II. Kanwą inscenizacji były różne inspiracje do miłości, sposoby dzielenia się nią i wyrażania.

Obchody 20-lecia nadania szkole imienia Papieża-Polaka zakończyła degustacja dużych tortów i ciast urodzinowych, z czego największą frajdę mieli uczniowie Szkoły.

opr. JiC

« Powrót

Galeria