Aktualności

12-05-2017

II rajd podlaskich motocyklistów

II rajd podlaskich motocyklistów

10 czerwca wyruszy z Siedlec do Drohiczyna II Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad stu motocyklistów, w tym Prezydent Siedlec. Początek rajdu o 12.00 na Błoniach Siedleckich.

Rajd organizowany jest z XVIII rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu. Papież w trakcie swojej ówczesnej pielgrzymki do Polski odwiedził m.in. Siedlce i Drohiczyn.

Do uczestnictwa w Rajdzie zapraszani są wszyscy miłośnicy motocykli. W ub. roku uczestnikami rajdu na całej jego blisko 70-kilometrowej trasie byli prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Rajdowcy zatrzymywali się i składali kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II w Siedlcach, w Sokołowie Podlaskim przy konkatedrze pw. Niepokalanego Serca Marii Panny, pod przykościelnym pomnikiem Armii Krajowej.

Rajd rozpocznie się od spotkania na Błoniach w Siedlcach, w miejscu gdzie Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą dla Siedlczan i wielu tysięcy gości spoza Miasta. Potem kolumna jednośladów skieruje się do centrum Siedlec i dalej Sokołowa Podlaskiego, by na koniec dotrzeć do Drohiczyna, aby wspólnie z innymi uczestniczyć we Mszy Świętej przy Kopcu Pamięci Podlasia - miejscu, gdzie w 1999 roku odprawione zostało Nabożeństwo Ekumeniczne.

W tym roku mamy małe zmiany w trasie rajdu, które pozwolą mieszkańcom Sokołowa podziwiać jego uczestników w trakcie przejazdu. Trasa poprowadzi jadących do placu przy konkatedrze, gdzie jak w ubiegłym roku czeka wszystkich krótki przystanek. To również doskonały moment dla tych, którzy chcą dołączyć do Rajdu w Sokołowie Podlaskim. W tym roku również w Drohiczynie czeka  zmiana: wszyscy dojadą aż do Placu T. Kościuszki. Tam, każdy uczestnik otrzyma niespodziankę, która potwierdzi jego udział w tegorocznym Rajdzie.

Dokładny Plan Rajdu i szczegóły będą zamieszczone w najbliższym czasie na stronach organizatora: www.facebook.com/events/1589735917722137/

W tym roku rajd wypada w sobotę, zatem organizatorzy liczą na wysoką frekwencję. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy uczestnik rajdu otrzyma upominek oraz będzie mógł posilić się podczas poczęstunku na przystankach.

Regulamin Rajdu znajdziecie Państwo w zakładce "Jubileusz 470-lecia Miasta Siedlce"   

Trasa rajdu po Siedlcach:

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót