Aktualności

12-06-2017

Śladami Jana Pawła II

Śladami Jana Pawła II

Już po raz drugi 10 czerwca odbył się Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski. W tym roku wzięło w nim udział prawie 500 motocyklistów. Do kolumny, która wyjechała spod krzyża papieskiego na siedleckich Błoniach po drodze dołączali kolejni miłośnicy jednośladów. W Drohiczynie jako ostatnia dotarła grupa kilkudziesięciu motocyklistów z Bielska Podlaskiego.


Kolumnę w asyście Policji prowadzili prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Motocykliści przez Siedlce przejechali ulicami: Poniatowskiego, Jana Pawła II, Kazimierzowską, Starowiejską, Piłsudskiego, Armii Krajowej, Świętojańską, Partyzantów, Monte Cassino, Kruszcową, Kaczorowskiego, Kaczyńskiego, zatrzymując się pod pomnikiem Ojca Świętego, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz pamięci.

Motocykliści pod pomnikiem Jana Pawła II

Przejazd ulicą Ryszarda Kaczorowskiego

Trasa z Siedlec do Drohiczyna, tak jak w ubiegłym roku, wiodła przez Sokołów Podlaski. Motocykliści zatrzymali się pod sokołowską konkatedrą pw. Niepokalanego Serca NMP, gdzie czekał na nich ciepły posiłek. W Drohiczynie uczestnicy Rajdu wzięli najpierw udział w otwarciu stałej wystawy starych motocykli w Parku Kulturowo-Historycznym "Bug - pogranicze kultur i religii", a następnie przejechali na Rynek, gdzie odbywały się uroczystości związane z obchodami Dnia Podlasia.

Wybór daty Rajdu Motocyklowego nie jest przypadkowy. Tego dnia podczas swojej VII pielgrzymki do Ojczyzny, która trwała od 5 do 17 czerwca 1999 r., papież Jan Paweł II odprawił Mszę św. w Siedlcach oraz uczestniczył w nabożeństwie ekumenicznym w Drohiczynie. Na pamiątkę pobytu Ojca Świętego organizowany jest corocznie Dzień Podlasia.

W homilii wygłoszonej podczas Mszy św., odprawionej na drohickim Rynku, biskup Tadeusz Pikus powiedział: "Myśl zawarta w słowach, że «serce ma tylko ten, kto go ma dla innych», jest esencją misji Jezusa Chrystusa, który z przebitego serca uczynił źródło miłości miłosiernej. On, Jezus, Syn Boga Żywego, stał się miłującym sercem ludzkości. Dlatego dar wiary, przyjęty w sakramencie chrztu świętego, i dar miłości, dar Ducha Świętego, dany w sposób szczególny, przez nałożenie rąk apostołów, jednoczy nas z Chrystusem i otwiera nasze serce na miłość, która jest więzią jedności wszystkich Jego uczniów. Wspominając św. Jana Pawła II, niezwykłego apostoła naszej podlaskiej krainy, przyjmijmy do serca jego słowa".
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w następnym Rajdzie, który odbędzie się za rok.

oprac./foto WB

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/
 

 

***********************

Informacja z 12.5.2017

10 czerwca wyruszy z Siedlec do Drohiczyna II Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad stu motocyklistów, w tym Prezydent Siedlec. Początek rajdu o 12.00 na Błoniach Siedleckich.

Rajd organizowany jest z XVIII rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu. Papież w trakcie swojej ówczesnej pielgrzymki do Polski odwiedził m.in. Siedlce i Drohiczyn.

Do uczestnictwa w Rajdzie zapraszani są wszyscy miłośnicy motocykli. W ub. roku uczestnikami rajdu na całej jego blisko 70-kilometrowej trasie byli prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Rajdowcy zatrzymywali się i składali kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II w Siedlcach, w Sokołowie Podlaskim przy konkatedrze pw. Niepokalanego Serca Marii Panny, pod przykościelnym pomnikiem Armii Krajowej.

Rajd rozpocznie się od spotkania na Błoniach w Siedlcach, w miejscu gdzie Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą dla Siedlczan i wielu tysięcy gości spoza Miasta. Potem kolumna jednośladów skieruje się do centrum Siedlec i dalej Sokołowa Podlaskiego, by na koniec dotrzeć do Drohiczyna, aby wspólnie z innymi uczestniczyć we Mszy Świętej przy Kopcu Pamięci Podlasia - miejscu, gdzie w 1999 roku odprawione zostało Nabożeństwo Ekumeniczne.

W tym roku mamy małe zmiany w trasie rajdu, które pozwolą mieszkańcom Sokołowa podziwiać jego uczestników w trakcie przejazdu. Trasa poprowadzi jadących do placu przy konkatedrze, gdzie jak w ubiegłym roku czeka wszystkich krótki przystanek. To również doskonały moment dla tych, którzy chcą dołączyć do Rajdu w Sokołowie Podlaskim. W tym roku również w Drohiczynie czeka  zmiana: wszyscy dojadą aż do Placu T. Kościuszki. Tam, każdy uczestnik otrzyma niespodziankę, która potwierdzi jego udział w tegorocznym Rajdzie.

Dokładny Plan Rajdu i szczegóły będą zamieszczone w najbliższym czasie na stronach organizatora: www.facebook.com/events/1589735917722137/

W tym roku rajd wypada w sobotę, zatem organizatorzy liczą na wysoką frekwencję. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy uczestnik rajdu otrzyma upominek oraz będzie mógł posilić się podczas poczęstunku na przystankach.

Regulamin Rajdu znajdziecie Państwo w zakładce "Jubileusz 470-lecia Miasta Siedlce"   

Trasa rajdu po Siedlcach:

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

« Powrót

Galeria