Aktualności

11-05-2017

Eurosong`2017

Eurosong`2017

1. Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku obcym "Eurosong 2017" adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych przewidziano kategorię Open. Maksymalnie 5-minutowy utwór można zaśpiewać w jakimkolwiek języku, nawet w oparciu o własny tekst.

Festiwal ma zachęcić młodych ludzi do nauki języków i zmotywować do dalszego pokonywania barier w ich opanowywaniu. Daje również szansę na prezentację umiejętności wokalno-lingwistycznych tym, którzy językami posługują się dobrze i chcą się tym pochwalić. Inicjatorem i organizatorem imprezy jest Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua z Siedlec.

Konkurs składa się z 2 etapów: eliminacji i prezentacji zwycięzców. Eliminacje dla dzieci i młodzieży ze szkoły Eurolingua, szkół podstawowych: 4,6,7,10, 11 i 12, szkoły społecznej STO, zespołów szkół nr 1 i 2 oraz gimnazjów (nr 1, 2,3 i 4) z terenu Miasta, odbędą się 30 maja o godz. 10.00 w Sali Widowiskowej "Podlasie" przy ul. Sienkiewicza 63. Do eliminacji przystąpią też dzieci i młodzież z Gminy Siedlce, z Zespołów Oświatowo-Wychowawczych w Białkach, Strzały, Golic, Pruszyna, Nowych Igań, Stoku Lackiego i Żelkowa-Kolonii.

Konkurs przeprowadzony zostanie w 4 kategoriach wiekowych: klas 1-3, 4-6, klas 1-3 gimnazjalnych oraz w kategorii Eurolingua Open, w której swoich sił spróbować mogą rodzice oraz pozostali słuchacze szkoły językowej. Każdy wykonawca prezentuje jeden - trwający do 5 minut - optymistyczny utwór, który może być utworem własnym. Co to znaczy "optymistyczny"?, organizator nie określił w regulaminie. Wcześniej, każdy musi jednak dostarczyć organizatorom "podkład muzyczny" - zapisany na CD 1 utwór w formacie mp3 (półplayback) lub nagranie własne oraz dodatkowo - kopię tekstu śpiewanego utworu.

Organizator przyjmuje zgłoszenia chętnych na Karcie Zgłoszenia Uczestnika do 16 maja, do godz. 18.00. Kartę trzeba dostarczyć osobiście lub na adres mailowy szkola@eurolinguasiedlce.pl.

Prezentację Zwycięzców zobaczymy podczas Rodzinnego Pikniku "Mama, Tata i ja" (Mammy, Daddy & Me) 9 czerwca o 17.00 w Cichej Stanicy nad zalewem w Siedlcach (ul. Mazowiecka 80).

Informacje o konkursie, Karta zgłoszenia oraz szczegóły regulaminowe tutaj, lub w pliku pdf poniżej oraz na stronie: www.eurolinguasiedlce.pl / lub pod nr tel.:25 6339356, 506711099.

opr. JiC

Znajdź nas na Facebooku:  www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

 

Załączniki:

« Powrót