Aktualności

11-05-2017

IV Siedleckie Dni Drzewa

IV Siedleckie Dni Drzewa

Od piątku do wtorku (12-16.05) trwały będą IV Siedleckie Dni Drzewa, a w ich programie m.in wykłady, prelekcje, wycieczki i Święto Polskiej Niezapominajki.

“Już po raz czwarty odbędzie się w Siedlcach wiosenne przyrodnicze wydarzenie - IV Siedleckie Dni Drzewa 2017. Święto przyrody trwać będzie od piątku 12 maja do wtorku 16 maja 2017 r., a hasłem w tym roku jest “NOWE SIEDLCE – DZIELNICA OGRÓD”. Organizatorem Siedleckich Dni Drzewa jest jak co roku Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki Koło “Podlasie” w Siedlcach. Podczas trwania dni poświęconych siedleckiej przyrodzie, zielonym terenom naszego miasta na mieszkańców czekają liczne atrakcje jak chociażby Piknik Ekologiczny z udziałem strażaków – niedziela 14 maja godzina 10:00 do 12:00 (oprócz edukacji liczne niespodzianki – można będzie dostać sadzonki drzewek, kwiatów), spacer po parkach “Zielone rozmowy o ptasich trelach” – sobota 13 maja godz. 10:00 i arcyciekawe spotkanie o drzewach – wtorek 16 maja godz. 15:00 “Bo drzewa są jak ludzie ...”.
Trochę historii o ważnej dzielnicy naszego miasta jaką są Nowe Siedlce podczas spotkania na Placu Wolności 12 maja godz. 14:00, polecamy również archiwalną audycję TV Wschód dostępną pod linkiem : 1713,magazyn-historyczny

Dla młodzieży szkolnej i przedszkolaków przygotowaliśmy spotkania związane z drzewami – od paru lat bawimy się z młodymi ludźmi w nazywanie drzew, podczas piątkowej inauguracji wydarzenia spacer szlakiem imiennych drzew po siedleckich parkach – 12 maja godz. 10:00 początek przy grabie Jacku, III Drzewie Roku 2015 w ogólnopolskim konkursie.
W dalszym ciągu bawimy się w nazywanie drzew i zachęcamy do tej zabawy szkoły które nie mają swoich podopiecznych.
We wtorek 16 maja od godz. 10:00 terenowa gra miejska, która cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży szkolnej, zapraszamy też indywidualnych uczestników, bo warto poznać przyrodę i obiekty chluby Siedlec – parku Aleksandria, który od lat czeka na rewitalizację.
15 maja w poniedziałek świętujemy Dzień Polskiej Niezapominajki – spotkanie o godz. 11:00 na dziedzińcu pałacu Ogińskiej. W parkach rosną niezapominajkowe klomby, a najmłodszych zachęcamy do plastycznej niezapominajkowej zabawy. Ich prace na temat “Niezapominajki to są kwiaty z bajki ...” towarzyszyć będą wtorkowemu spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej.

Szczegółowy program wydarzeń na plakacie. Informacji udziela też Centrum Informacji Turystycznej w Siedlcach, Pułaskiego 7.
Serdecznie zapraszamy na spotkania i akcje związane z corocznymi Siedleckimi Dniami Drzewa mieszkańców, nauczycieli i młodzież szkolną.
 

« Powrót