Aktualności

22-11-2016

Wręczono stypendia premiera

Wręczono stypendia premiera

39. uczniów z terenu wschodniego Mazowsza otrzymało 22 listopada roczne stypendia Prezesa Rady Ministrów. W tym gronie prawie 1/3. stanowili uczniowie z Siedlec.

Do Siedlec przyjechali stypendyści - wspierani towarzystwem nauczycieli i rodziców - m.in. z Węgrowa, Łosic, Sokołowa Podlaskiego, Żelechowa, Garwolina, Stoczka Łukowskiego. Odebrali dyplomy i gratulacje od wielu oficjalnych gości, w tym od zastępcy Mazowieckiego Kuratora Oświaty Doroty Skrzypek oraz kierownika siedleckiej delegatury kuratorium Adama Skupa. Do słów uznania i podziękowań dla wyróżnionych uczniów, dla ich wychowawców i rodziców dołączyli listownie parlamentarzyści: Krzysztof Tchórzewski i Waldemar Kraska.

- Jeśli chcemy myśleć o dobrej i dostatniej przyszłości i sukcesach Polski, musimy inwestować w edukację naszej młodzieży - cytowała słowa premier Beaty Szydło, kurator Dorota Skrzypek. W liście Ministra Tchórzewskiego znalazły się słowa nadziei, że dzisiejsze nagrody "będą początkiem sukcesów w przyszłości". Do wytrwałości i pracy, niezbędnych dla zdobycia wykształcenia i ukształtowania osobowości, a mających olbrzymie znaczenie w dzisiejszym świecie, nawiązał w liście gratulacyjnym senator RP Waldemar Kraska. Ks. dr Paweł Kindracki, wicedyrektor Wydziału Nauczana siedleckiej Kurii, przestrzegł młodych przed kilkoma rzeczami, które paraliżują człowieka w osiąganiu dobra i wrażliwości: m.in. lękiem - niszczącym przestrzeń do chęci wzrastania i tworzenia, oraz kanapą - synonimem szczęścia i wygody. - Nie po to przyszliście na świat, by spędzić życie na kanapie, która uśmierza Wasz ból i strach. Ten świat nie akceptuje rezerwowych. Wy już zeszliście z kanapy, "założyliście buty", i ruszacie zdobywać i kształtować otoczenie. A wszystko to miało początek w rodzinie. I za to Waszym rodzicom i nauczycielom dziękujemy - spuentował ks. Kindracki. - Nie spoczniemy na laurach. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom. - obiecała w imieniu wszystkich nagrodzonych Karolina Małgorzata Goławska, uczennica 2 II klasy II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach.

Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty stanowi, że Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły - umożliwiającej uzyskanie świadectwa dojrzałości - który "...otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre." Stypendium przyznawane jest jednemu uczniowi z danej szkoły, na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

Nagrodzeni stypendyści ze szkół prowadzonych przez Miasto Siedlce:
1. Tomasz Baka - klasa III I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa,
2. Karolina Małgorzata Goławska - klasa II II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi,
3. Aleksandra Król - klasa II IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego,
4. Maria Katarzyna Walewska - klasa III III Liceum Ogólnokształcące w ZSP Nr 1,
5. Marcin Parzychowski - klasa II Technikum Nr 1 w ZSP Nr 1,
6. Paulina Burzycka - klasa II VI Liceum Ogólnokształcące w ZSP Nr 2,
7. Joanna Głuchowska - klasa III Technikum Nr 2 w ZSP nr 2,
8. Maria Izdebska - klasa III Technikum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w ZSP Nr 3,
9. Marta Krystyna Grudzińska - klasa IV Technikum Nr 4 w ZSP Nr 4,
10. Anna Barbara Prokurat - klasa III IX Liceum Ogólnokształcące w ZSP Nr 4,
11. Katarzyna Bielak - klasa IV Technikum Nr 5 w ZSP Nr 5,
12. Przemysław Barszcz - klasa III Technikum Nr 6 w ZSP Nr 6.

opr. JiC

 

Zapraszamy na www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót

Galeria