Aktualności

16-10-2017

Sport w tygodniu

Rugby: Mistrz Polski pokonany - Pogoń liderem! * Piłka nożna: Remis w Łęcznej * Koszykówka: MKK przegrał, SKK pauzował  * Piłka siatkowa: KPS pokonany * Tenis stołowy: Nasza Pogoń uległa Pogoni *

Rugby

W sobotnim meczu 13 kolejki nasi rugbiści pokonali Mistrza Polski 2016 i zajęli chwilowo fotel lidera tabeli (pokonani Budowlani mają jeszcze zaległy mecz do rozegrania). Osłabiona kartkami za bójkę w poprzednim meczu (Lament, Twarowski) Pogoń, zrobiła duży krok do "finału finałów" - Pucharu Ekstraligi. Mecz następnej kolejki ze słabą Juvenią Kraków, powinien być formalnością. Do listopadowego starcia nasza ekipa przystąpi podbudowana ważnym, psychologicznym zwycięstwem.

W 1. połowie sobotniego meczu z Budowlanymi S.A. Pogoń toczyła równorzędny bój i na początku prowadziła. W 32 min. przyłożył zawodnik gości, a wychowanek Pogoni Michał Mirosz i na przerwę Budowlani schodzili z jednopunktową przewagą. Siedlczanie grali nieco gorze w młynie, ale za to z dużym zaangażowaniem w obronie i szybko stopowali indywidualne szarże łodzian. Po przerwie goście "o mały włos" nie doprowadzili do wyrównania - po przyłożeniu Kramarenki nie zdołali jednak podwyższyć w wyniku, przez fatalne pudło tuż obok słupów. W końcówce meczu przyłożenie wywalczył Grzegorz Muszyński i Pogoń pokonała Mistrza Polski 17:12.

Trzeba dodać bardzo dobre sędziowanie tego meczu przez sędziego głównego p. Kacpra Michałkiewicza.

W następną niedzielę 22 października, przed Aventą Pogonią Siedlce pojedynek z Juvenią w Krakowie. To będzie koniec rozgrywek ligowych.

Ekstraliga - Runda I - Faza II - Kolejka XIII, Siedlce - 14 października: MKS Pogoń Awenta Siedlce - Master Pharm Budowlani S.A. Łódź 17:12 (6:7). Punkty Pogoń: Rafał Janeczko 12 (4K), Grzegorz Muszyński 5 (P). Punkty Budowlani: Michał Mirosz 5 (P), Vitalii Kramarenko 5 (P), Paul Walters 2 (pd). Żółta kartka: Daniel Gdula (Pogoń).

Skład Pogoni: Paweł Tokarski (59, Tomasz Gołąb), Adrian Chróściel, Paweł Grabski (80, Dawid Rajewski), Marek Mirosz, Dawid Dybowski, Maciej Panasiuk, Paweł Antoszczuk (63, Kamil Łódzki), Grzegorz Muszyński, Rafał Janeczko, Daniel Trybus, Tomasz Biernacki (67, Bartosz Nasiłowski), Tomasz Rokicki (78, Adam Dudek), Daniel Gdula, Piotr Jurkowski, Przemysław Rajewski.

Pozostałe wyniki kolejki i aktualna tabela:

Terminarz Pogoni w Ekstralidze (runda rewanżowa): 14 kolejka (21-22 października) Juvenia Kraków – Pogoń. Finał Ekstraligi (14 listopada).

(statystyka za pzrugby.pl)

**********************

Piłka nożna

W 1. połowie starcia w Łęcznej było remisowo i na tablicy wyników i na boisku, bez "czystych" sytuacji strzeleckich dla obu drużyn. Po przerwie po faulu Ratajczaka w polu karnym i strzale Szysza, gospodarze objęli prowadzenie. Pogoń ruszyła do odrabiania strat i po 20 minutach, w 74 minucie padł wyrównujący gol. Tomasiewicz zgrał piłkę sprzed linii końcowej, a obrońców Górnika uprzedził Kun. W końcówce zarówno jedni jak drudzy mieli swoje okazje do zdobycia gola.

Przed nami, w środę 18 października mecz zaległy, przełożony z 7 października - Pogoń zagra u siebie z Olimpią Grudziądz.

Aktualna tabela Nice 1. ligi:

Nice 1 liga, 14  października - 13 kolejka, Łęczna: Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0). Bramki: Patryk Szysz 54 (k) – Dominik Kun 74.

Skład Pogoni: Rafał Misztal – Jakub Szrek, Mateusz Żytko, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak – Dominik Kun, Piotr Mroziński (64, Piotr Krawczyk), Daniel Chyła (72, Dawid Polkowski), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur – Adrian Paluchowski (64, Cezary Demianiuk). Skład Górnika: Sergiusz Prusak – Radosław Pruchnik, Łukasz Wiech, Rafał Kosznik – Robert Pisarczuk (81, Piotr Pacek), Filip Szewczyk (70, Łukasz Tymiński), Paweł Sasin, Filip Karbowy, Dariusz Jarecki (89, Adrian Szczerba) – Patryk Szysz, Sebastian Szerszeń.

Żółte kartki: Karbowy, Kosznik - Szrek, Mroziński, Czarnecki, Misztal. Czerwona kartka: Arkadiusz Czarnecki (84. minuta, Pogoń, za faul taktyczny). Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec). Widzów: 1649.

statystyka: za 90minut.pl;

*************************

Piłka koszykowa: MKK i SKK

Koszykarki MKK wysoko przegrały wyjazdowy mecz w Toruniu, a koszykarze SKK w tej kolejce pauzowali.

Basket Liga Kobiet: 1 runda - 5 kolejka, 15 października, Siedlce: Energa Toruń - PGE MKK Siedlce 86:64 (23:13,16:20,32:13,15:18). Punkty dla PGE MKK: O. Mollova 14, S. Lapszynski 11, M. Parysek-Bochniak 10, K. Trzeciak 10, A. Stępień 6, K. Alikina 6, V. Shmatova 5 V. Kondus 2, P. Żukowska. Punkty dla Energi: L. Mansfield 19, M. Grigalauskyte 18, E. Tłumak 9, M. Uro-Nilie 9, A. Skobel 8, K. Maliszewska 8, K. Cain 7, R. Rasheed 4, Z. Urban 2, K. Suknarowska-Kaczor 2.

Terminarz i tabela BLK:

21 października MKK zagra z TS Tomasovią Ostrów Wielkopolski.

******************

W 4 kolejce, 14-15 października siedlczanie pauzowali. Kolejny mecz, już 5 kolejki zagrają u siebie z GKS Tychy 18 października o godz. 18.00.

I liga koszykówki mężczyzn: 1 runda - 3 kolejka, 8 października, Poznań: Biofarm Basket Poznań - SKK Siedlce 86:72 (16:18,18:13, 26:18,26:22). Punkty dla SKK: Rafał Sobiło 16, Bartosz Wróbel 11, Karol Obarek 10, Rafał Król 9, Rafał Rajewicz 8, Paweł Lewandowski 7, Kamil Czosnowski 6, Marcin Nędzi 5, Mateusz Migała, Rafał Stefanik. Punkty dla Basketu: Jakub Fiszer 30, Piotr Wieloch 12, Adam Metelski 11, Tomasz Smorawiński 9, Filip Struski 8, Mateusz Bręk 6, Marcin Tomaszewski 6, Mikołaj Kurpisz 2, Mikołaj Czyż 2, Dawid Gruszczyński, Michał Samsonowicz.

Terminarz i tabela PLK:

(wszystko za skksiedlce.pl ; pzkosz.pl)

***********************

Piłka siatkowa

Po 2 zwycięstwach z beniaminkami: Lechią Tomaszów Mazowiecki i Olimpią Sulęcin, KPS przystępował do meczu ze spadkowiczem z Plusligi jako lider tabeli. Nasi siatkarze niestety przegrali we własnej hali, a szczególnie w 4 secie AZS Częstochowa pokazał "plusligową" jakość.

W pierwszych 2. setach siedlczanie do stanu 20:20 byli w miarę równorzędnym partnerem, siedlczanie dobrze zagrywali i "trzymali" odbiór piłki, jednak przez własne błędy przegrywali pierwsze akcje w ataku i posiadane kontry. Trzeci set udało się wygrać po bardzo dobrych serwisach w końcówce Krzysztofa Gibka. Trener Chwastyniak rotował składem, ale błędów nie dawało się uniknąć. Czwarty set to dominacja akademików, którzy po dobrych serwisach i atakach wygrywali już 4-12. KPS poderwał się jeszcze do walki, było 17-20 i 19-22 po serwisie Sobolewskiego, jednak zbyt dużo błędów, słaby blok i przewidywalne ataki - grzechy KPS  w meczu - przesądziły losy spotkania.

1 liga piłki siatkowej mężczyzn; 1 runda - 3 kolejka, 14 października - Siedlce: KPS Siedlce - AZS Częstochowa 1:3 (22:25,21:25,25:20,21:25). MVP meczu: Patryk Szczurek. Skład KPS: Maciej Polański, Jakub Urbanowicz, Krzysztof Gibek, Karol Szczygielski, Adam Sobolewski, Bartosz Zrajkowski i Mateusz Januszewski (libero) oraz Rafał Pawlak, Jakub Gontarewicz, Michał Kądzioła, Mateusz Ogrodniczuk, Kamil Szaniawski.

W najbliższa środę, 18 października KPS zagra wyjazdowy mecz z aktualnym liderem - Ślepskiem Suwałki.

Tabela 1 ligi mężczyzn:

(info za kps.siedlce.pl; pzps.pl)

****************

Tenis stołowy

Mecz w Lęborku był na początku wyrównany, a o końcowym wyniku zadecydowały pojedynki rozegrane po deblach i one przesądziły o zwycięstwie gospodarzy.

1 liga tenisa stołowego mężczyzn (gr. północna), 1 runda - 5 kolejka - 15 października, Lębork: Poltarex Pogoń Lębork - MKS Pogoń Siedlce 7:3. Punkty dla Pogoni Siedlce: Wiktor Franc, Bartosz Szarmach i debel Damian Kreft/Kamil Kurowski po 1.

21 października siedlecka Pogoń zagra na wyjeździe z OTLOGISTICS KAMIX ATS MAŁE TRÓJMIASTO Rumia.