Aktualności

12-02-2018

Sport w tygodniu

Pływanie: Maciej wygrywa * Koszykówka: MKK pauzowało. W SKK znów seria? * Piłka siatkowa: Pomimo porażki jest szansa * Tenis stołowy: Lider lepszy

Pływanie

Wyróżniony na ostatniej Gali - Podsumowaniu sportowym roku 2017 w Siedlcach jako "nadzieja sportowa" młody pływak (2006 r.) Sekcji Pływackiej UKS "Ósemki" Siedlce - Maciej Nieczyporuk, zajął wysokie lokaty w rozgrywanych w Kielcach Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Kielc. Zawody odbyły się 3-4.02.2018 roku na pływalni Orki Kielce.

Maciej Nieczyporuk zdobył trzy złote i jeden brązowy medal. Zawodnik z Siedlec startował w sześciu konkurencjach, w kategorii "12 lat i młodsi" i zajął kolejno lokaty:
- 50 m stylem grzbietowym - I miejsce, z czasem 35.95 sek.,
- 100 m stylem grzbietowym - I miejsce, z czasem 1:20.97,
- 200 m stylem grzbietowym - I miejsce, z czasem 2:54.29,
- 200 m stylem dowolnym - III miejsce, z czasem 2:43.19,
- 100 m stylem dowolnym - VIII miejsce, z czasem 1:14.88,
- 50 m stylem dowolnym - XI miejsce z czasem 34.43. Płynąc na 50 m stylem grzbietowym Maciej o 1,81 s poprawił swój dotychczasowy rekord.

****************************

Koszykówka kobiet i mężczyzn

PGE MKK Siedlce

Drużyna Teodora Mołłowa, tak jak i cała Basket Liga Kobiet w ostatni weekend pauzowała ze względu na rozgrywane w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy kobiet mecze reprezentacji Polski z Estonią i - nadchodzący 14 lutego - z Białorusią. W kadrze znalazła się rozgrywająca PGE MKK Siedlce Katarzyna Trzeciak.

Terminarz i tabela BLK:

******************

SKK Siedlce

Siedlczanie przegrali niedzielny wyjazdowy mecz w Pruszkowie i jest to ich piąty przegrany kolejny mecz. SKK nie wygrał od 6 stycznia, kiedy to pokonał u siebie Pogoń Prudnik.

W poprzedniej rundzie siedlczanie przegrali 1 punktem z Pruszkowem i można było liczyć na rewanż. Jednak mający ostatnio niezłą serię rywale poradzili sobie z SKK. Siedlczanie w pierwszej połowie byli lepsi w zbiórkach i mieli mniej strat niż gospodarze. Rywale z kolei zanotowali więcej asyst i byli skuteczniejsi w rzutach z gry. Wynik przed drugą połową był sprawą otwartą (38:36).

O meczu zadecydowała ponownie końcówka czwartej kwarty. Od stanu 68:67 dużo lepiej prezentowali się gospodarze, którzy zanotowali serię 12:3. Drużynie z Siedlec nie pomogła świetna dyspozycja Bartka Wróbla (22 punkty).

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością z R8 Basket Kraków. Początek meczu w niedzielę, 18 lutego o godz 19.

I liga koszykówki mężczyzn: 2 runda - 24 kolejka, 10 lutego, Pruszków: Elektrobud-Investment ZB Znicz Pruszków -  SKK Siedlce 80:71 (18:10,20:26,19:19,23:16). Skład i punkty SKK: Bartosz Wróbel 22, Karol Obarek 13, Rafał Rajewicz 12, Paweł Lewandowski 9, Rafał Sobiło 6, Rafał Król 5, Kamil Czosnowski 2, Marcin Nędzi 2, Mateusz Migała.

Skład i punkty Znicz: Mateusz Jarmakowicz 20, Mikołaj Stopierzyński 20, Robert Cetnar 10, Tomasz Madziar 10, Bartłomiej Ornoch 9, Damian Cechniak 8, Adrian Kordalski 3, Daniel Olszewski, Andrzej Paszkiewicz, Hubert Stopierzyński.

Terminarz i tabela PLK:

(za skksiedlce.pl ; pzkosz.pl)

***********************

Piłka siatkowa mężczyzn

Osłabiony kontuzjami KPS walczy o ostatnie, premiowane grą w play-off miejsce w tabeli. Brązowi medaliści 1 ligi ubiegłego sezonu grają z powracającym po kontuzji rozgrywającym - Bartoszem Zrajkowskim i bez atakującego - Adama Sobolewskiego. Trzeba wspomnieć, iż nieco słabiej niż przed kontuzją spisuje się Krzysztof Gibek.

Prawdą jest jednak to, iż po słabym 1. secie we Wrześni, to on pociągnął do walki drużynę w kolejnej partii. Jednak w meczach z Krispolem siedlczanie nigdy nie są traktowani ulgowo - zawsze jest ostro i bez ustępstw. I tym razem gospodarze nie odpuścili i wygrali w końców, tak jak wszystkie sety.

Do rozegrania w fazie zasadniczej KPS pozostał jeszcze jeden mecz z trudnym rywalem Exactem Systems Norwidem Częstochowa. TSV Sanok - z którym KPS walczy o premiowane miejsce - ma 1 punkt przewagi nad Siedlcami i tak samo trudny mecz przed sobą: z AZS AGH Kraków. Aby awansować KPS musi wygrać za 3 punkty.

1 liga piłki siatkowej mężczyzn; 2 runda - 21 kolejka, 10 lutego, Wrzeeśnia: Krispol Września - KPS Siedlce 3:0 (25:21,28:26,26:24). Skład KPS: Maciej Polański, Jakub Urbanowicz, Krzysztof Gibek, Jakub Gontarewicz, Karol Szczygielski, Michał Kądzioła i Mateusz Januszewski (libero) oraz Bartosz Zrajkowski.

Tabela 1 ligi mężczyzn:

(pzps.pl)

****************

Tenis stołowy mężczyzn

W 1. lidze tenisa stołowego mężczyzn w miniony weekend siedlecka Pogoń zmierzyła się na wyjeździe z liderem - Energą Toruń. Główni pretendenci do awansu nie dali szans ekipie z naszego miasta; jedyny punkt dla siedlczan zdobył Damian Kreft, który 3:1 wygrał "na drugim" stole z Tomaszem Kotowskim. Siedlczanie gładko, w 3. setach przegrali pierwsze 4. pojedynki na "pierwszym" stole. Jednego seta zdołał "urwać" liderowi jeszcze Wiktor Franc i  Damian Kreft (dwa sety) w pojedynkach z Damianem Węderlichem.

1 liga tenisa stołowego mężczyzn (gr. północna) - 2 runda: 13 kolejka - 10 lutego, Toruń: Energa KTS Toruń - MKS Pogoń Siedlce 9:1. Punkt dla Pogoni: Damian Kreft; dla Energi: Konrad Kulpa, Cazuo Matsumoto, Damian Węderlich po 2, Tomasz Kotowski 1, deble: Kulpa/Matsumoto, Kotowski/Węderlich po 1.