Aktualności

07-11-2016

Nowe rondo na ul. Kazimierzowskiej

Nowe rondo na ul. Kazimierzowskiej

Mini-rondo ułatwiające mieszkańcom ulic Bema i Ogrodowej oraz okolicznych ulic, wyjechanie na Kazimierzowską powstało w sobotę, 5 listopada. Kończy się remont 2. kolejnych ulic: Bema i Żaboklickiej. Oddano do użytku nowy, 240-metrowy odcinek ul. Strzalińskiej.

Mini-rondo na Kazimierzowskiej

Nieduża, ale jakże ułatwiająca wyjechanie z ul. Ogrodowej, inwestycja drogowa kosztowała miejski Wydział Dróg ok. 15 tys. złotych. Na tym dosyć trudnym dla kierujących skrzyżowaniu - mającym tzw. przesunięte wloty, czyli będącym nierównomiernym krzyżem - namalowano pasy poziome i na środku przykręcono niewielkie wzniesienie z elementów gumowych. Prace w tym miejscu zakończono w miniony weekend. Nowe rondo powstało na wniosek mieszkańców Ogrodowej i sąsiednich ulic.

film z ronda

Poniżej: nowe rondo Kazimierzowska-Bema-Ogrodowa

Barierka na Daszyńskiego

Barierkę mającą pochłaniać ewentualne uderzenia pojazdów zamontowano 3 listopada na krótkim odcinku chodnika w ulicy Daszyńskiego. Barierkę zamontowano na wniosek mieszkańców bloków ulokowanych tuż obok przejazdu kolejowego przy przystanku PKP Siedlce Zachodnie. W przeszłości już 3 razy zdarzyło się, że nieuważni i  nierozważni kierowcy, jadący z nadmierną prędkością ulicą Hłaski, taranowali autami ogrodzenie osiedla. Bariera ochronna, stalowa ma pochłaniać energię uderzeniową aut, którym zdarzy się ponownie wypaść z drogi.

 

Strzalińska

Z końcem października oddano do użytku ok. 240 metrowy odcinek ul. Strzalińskiej. Ulicę - boczną od ul. Karowej, niedaleko ul. Sokołowskiej - remontowało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Spółka zbudował kanalizację deszczowo-burzową z odwodnieniem oraz nową, asfaltową nawierzchnię. Od punktu na wysokości firmy Volvo do skrzyżowania z dojazdem do separatora, wykonano drenaż, zdjęto stare betonowe płyty, wyrównano drogę, okrawężnikowano ją oraz położono 3 warstwy asfaltu na podbudowie.

 

Żaboklicka

Jedna warstwa asfaltu została do położenia, by móc oddać do użytku remontowaną ul. Żaboklicką (boczna od Janowskiej). Ulica jest mimo to przejezdna. Wykonawcy na wykonanie ostatnich prac pozostało jeszcze kilka dni, do połowy listopada. Nową nawierzchnię ulicy położono na odcinku 522. metrów, do ostatnich istniejących zabudowań jednorodzinnych. Na podbudowę betonową zostanie położony dywanik asfaltowy.

Bema

Jak informuje Wydział Dróg "toczy się" remont odcinka ul. Bema. Tempo prac sugeruje - ulica jest już "krawężnikowana" - że termin oddania jej do użytku zostanie dotrzymany. Krótki, 154-metrowy odcinek od Placu Wolności do Granicznej uzyska podbudowę z tłucznia i 2 warstwy asfaltu. Umowę na wykonawstwo, w tej chwili mającej gruntową nawierzchnię ulicy, zawarto 30 września. Odwodniona, oświetlona i pokryta asfaltem ulica - o szerokości 5,5 i chodnikach z kostki brukowej – ma być gotowa do 10 listopada.

aut. JiC

Zapraszamy na www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/

« Powrót