Aktualności

15-01-2016

Płatność mobilna za parkowanie

Płatność mobilna za parkowanie

Wszyscy kierowcy korzystający ze Strefy Płatnego Parkowania mają już możliwość realizowania płatności za parkowanie pojazdu w formie mobilnej. To znaczne ułatwienie dla kierowców, tym istotniejsze, że płatność mobilna wyliczy nam faktyczny czas postoju i tylko za ten okres zapłacimy.


Od 15 stycznia możliwe jest wnoszenie opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania za pomocą płatności mobilnych poprzez następujące aplikacje: moBILET, CityParkApp oraz mobiParking (SkyCash).
W Strefie Płatnego Parkowania opłaty za parkowanie można wnosić:
1. Wykupując jednorazowy bilet w parkomacie;
2. Wykupując abonament parkingowy;
3. Od 15 stycznia wykupując czas parkowania za pomocą aplikacji mobilnej.

Jak wnieść opłatę za parkowanie za pomocą aplikacji mobilnej?
Do skorzystania z usługi wystarczy telefon z dostępem do Internetu, zainstalowana odpowiednia aplikacja (moBILET, CityParkApp lub mobiParking (SkyCash)) oraz aktywne konto w systemie. Po zarejestrowaniu się i uruchomieniu danej aplikacji należy dokonać zakupu biletu w SPP na określony czas.

Dodatkowo kierowcy korzystający z usług płatności mobilnej są zobowiązani do oznakowania swojego pojazdu w sposób widoczny dla kontrolera (tj. za przednią szybą pojazdu) specjalnym identyfikatorem określającym z jakiej aplikacji korzystają. Identyfikatory można pobrać ze stron aplikacji mobilnych (lub klikając bezpośrednio w podane poniżej grafiki) lub otrzymać bezpłatnie w Biurze Strefy Płatnego Parkowania w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego 45, pokój nr 1 lub w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Siedlce przy Skwerze Niepodległości 2 w godzinach pracy urzędu.
Aplikacje do pobrania, instrukcje korzystania z nich oraz identyfikatory można znaleźć pod linkami:
http://www.mobilet.pl/
http://www.cityparkapp.pl/
https://www.skycash.com/mobiparking.html

Przypomnijmy, że Strefa Płatnego Parkowania nie została powiększona. Należność trzeba uiścić za parkowanie na fragmentach ulic Piłsudskiego, Kochanowskiego i Pułaskiego - przylegających do Skweru Niepodległości. Opłaty pobiera się za parkowanie pojazdów  w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 16.00.

 

Źródło: dd

« Powrót