Aktualności

05-06-2013

Lidia Chojecka trenerką

Lidia Chojecka trenerką

Lidia Chojecka najbardziej znana i utytułowana siedlecka lekkoatletka zakończyła swoją długą i opromienioną wieloma sukcesami karierę sportową. Uroczystość jej pożegnania odbyła się 5 czerwca na siedleckim stadionie lekkoatletycznym.

Praktycznie przez całą swoją karierę zawodniczą, która rozpoczęła się w 1993 r., pochodząca z Dziewul, Lidia Chojecka była związana z siedleckimi klubami – najpierw z WLKS, a potem z MKS Pogoń. Swoje pierwsze sukcesy zaczęła odnosić już w kategoriach juniorskich. Na pierwszy jej sukces międzynarodowy nie trzeba było długo czekać. W 1995 r. wywalczyła mistrzostwo Europy juniorek w biegu na 1500 m. Od tego czasu regularnie zdobywała medale Mistrzostw Polski, Europy i świata na otwartym stadionie oraz w zawodach halowych. Stratowała na dystansach 800, 1500, 3000 i 5000 m. W swoim dorobku ma trzy brązowe medale halowych mistrzostw świata. Trzy razy była także halową Mistrzynią Europy i trzykrotnie wywalczyła srebrne medale czempionatu kontynentalnego. Wystąpiła także trzykrotnie na Igrzyskach Olimpijskich: Sydney, Ateny i Pekin.
Ceremonia oficjalnego jej pożegnania, jako czynnej lekkoatletki, odbyła się 5 czerwca w Siedlcach podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych dla szkół podstawowych. Za emocje i wzruszenia oraz doskonałą promocję Siedlec na całym świecie podziękowali Lidii Chojeckiej: wiceprezydent Siedlec – Anna Sochacka, przewodniczący Rady Miasta – Piotr Karaś, starosta siedlecki Zygmunt Wielogórski, sponsorujący biegaczkę przedsiębiorca Konstanty Strus oraz jej pierwsza nauczycielka wychowania fizycznego Joanna Okołotowicz.
Po zakończeniu kariery zawodniczej Lidia Chojecka rozpoczęła pracę w WLKS Siedlce jako trenerka. Wierzymy, że będzie ją kontynuowała z takimi samymi sukcesami i szybko dochowa się godnej siebie następczyni.
 

« Powrót