Kalendarium wydarzeń

 

 

Miasta partnerskie

Aktualności

26-01-2013

"Drugie życie elektrośmieci" - I spotkanie z młodzieżą

"Drugie życie elektrośmieci" -  I spotkanie z młodzieżą

22 stycznia br. odbyło się spotkanie uczniów I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Siedlcach oraz pracowników Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Siedlce poświęcone selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Spotkanie zostało zorganizowane przez szkolny zespół „Prusałki”, który przygotował ciekawą prezentację dotyczącą postępowania z elektroodpadami. Po prezentacji przedstawiciele Urzędu Miasta Siedlce przedstawili młodzieży funkcjonowanie systemu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie miasta Siedlce.
Do piątku, tj. do 25 stycznia 2013 r., na terenie placówki, była także prowadzona zbiórka ww. odpadów. Bezpłatny odbiór odpadów zabezpieczyło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Siedlcach.

I Liceum Ogólnokształcące zgłosiło się po raz drugi do Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) oraz zużytymi bateriami "Drugie Życie Elektrośmieci". Jest to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem konkursu jest edukacja ekologiczna młodych ludzi, połączona z pozyskaniem starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do recyklingu.

Poniżej przedstawiamy skład szkolnego zespołu konkursowego „Prusałki" :
1. Aleksandra Ślaz IIa – kapitan zespołu,
2. Aleksandra Czarnocka IIa,
3. Krzysztof Maciak IIa,
4. Gabriela Grala IIa,
5. Wojciech Figat IId,
6. Ewelina Piskorz IId,
7. Ewelina Kicka IId,
8. Aleksandra Gomułka IId,
9. Aleksandra Rzążewska IIh,
10. Karolina Ługowska IIh.

Opiekun zespołu: p. Urszula Rudaś

 

Źródło: ros

« Powrót

Galeria