Aktualności

08-01-2013

Kolędnicy 2013

Kolędnicy 2013

Kolędowanie z gwiazdą, z szopką, turoniem, kozą, „Herody” czy „Krakowskie wesele” będzie można obejrzeć w sobotę, 12 stycznia podczas XXIX edycji przeglądu teatrów obrzędowych „Kolędnicy 2013".

W sobotę, 12 stycznia w godzinach 10.00 -17.00 w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego odbędzie się XXIX edycja „Kolędników” – czyli prezentacji tradycyjnego, ludowego kolędowania i widowisk bożonarodzeniowych. Na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystąpią grupy kolędnicze i teatry obrzędowe z terenu południowego Podlasia i wschodniego Mazowsza. Jest to najstarszy na tym obszarze pokaz tradycji bożonarodzeniowych, organizowany przez CKiS od 1985 roku.
W programie widowisk będzie można zobaczyć między innymi kolędowanie z gwiazdą, z szopką, turoniem, kozą, „Herody” czy „Krakowskie wesele”. Do udziału w „Kolędnikach” zaproszone zostały wiejskie teatry obrzędowe z widowiskami obrazującymi wieczerzę wigilijną – pośnik, dzień św. Szczepana czy jeden ze szczodrych wieczorów. Scenariusze do wymienionych prezentacji przygotowane zostały przez mieszkańców wsi na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń oraz według przekazów ustnych starszych pokoleń.


 

Źródło: ckis

« Powrót