Aktualności

02-01-2013

Maciej Staręga punktuje w Tour de Ski!

Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce po raz drugi w tym sezonie zdobył punkty Pucharu Świata w sprincie. Tym razem zajął 25. miejsce w zawodach rozgrywanych techniką dowolną w szwajcarskim Val Muestair.

W zawodach zaliczanych do prestiżowego cyklu Tour de Ski wygrał Norweg Finn Haagen Krogh.Do ćwierćfinału po raz drugi w tym sezonie zakwalifikował się Maciej Staręga, który ostatecznie zajął 5. miejsce w swoim biegu i zakończył zawody na 25. pozycji.

Brąz narciarek
Dobrze zaprezentowała się sztafeta kobieca UKS Rawa na Drużynowych Mistrzostwach Polski - II Memoriale Henryka Cieślara (Wisła-Kubalonka) w biegach narciarskich. Siedlczanki biegnące w składzie: Kamila Borkowska, Anna Bielecka, Joanna Bronisz i Anna Staręga zajęły trzecie miejsce. Złoty medal wywalczyły zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne biegnące w składzie :Izabela Marcisz, Natalia Zając, Andżelika Szyszka i Natalia Zając. Medal srebrny zdobyły ubiegłoroczne MP w tej konkurencji zawodniczki klubu MULKS Tomaszów Lubelski.

W zawodach biegły także dwie sztafety męskie UKS Rawa. Pierwszy zespół w składzie: Mateusz Posiadała, Patryk Borkowski, Kamil Godlewski i Damian Duk zajął 9 miejsce, a drugi zespół: Karol Filipek, Arkadiusz Posiadała, Rafał Policiński i Grzegorz Staręga był jedenasty.
Drużynowe Mistrzostwa Polski to "pokoleniowe" biegi narciarskie, czyli sztafety klubowe , w których startują zawodnicy z poszczególnych kategorii: I zmiana- Junior D (roczniki 1999 i 2000), II zmiana - junior C ('97 '98), III zmiana- junior B ('96 '95) i IV zmiana junior A lub senior (+'94).