Aktualności

12-11-2012

Liczniki na skrzyżowaniu

Liczniki na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu ulic Partyzantów, Zbrojnej i Chełmońskiego od 8 listopada uruchomiono liczniki odmierzające czas do zmiany koloru światła na sygnalizatorze. Koszt tego usprawnienia wynosi ok. 17 tys. zł.

- Zamontowanie na siedleckich skrzyżowaniach liczników odliczających czas do zmiany świateł to postulat, który wielokrotnie pojawiał się na sesjach Rady Miasta – powiedział naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce Wojciech Cylwik. – Na razie zdecydowaliśmy się na zamontowanie tego usprawnienia na jednym skrzyżowaniu. Będziemy monitorować czy ta zmiana spowoduje zwiększenie płynności ruchu. Jeśli tak, będziemy montować takie urządzenia także w innych punktach miasta. Jest tylko jeden problem. Żaden z wykonawców nie podejmuje się instalowania liczników na skrzyżowaniach z sygnalizacją akomodacyjną. Jest to możliwe tylko na skrzyżowaniach z sygnalizacją stałoczasową.
Nowinka na razie zaskakuje kierowców, którzy dziwią się i obserwują urządzenie. Na zwiększenie płynności ruchu na razie nie ma to większego wpływu.


 

Źródło: dd

« Powrót