Aktualności

27-06-2012

Złote, szmaragdowe i żelazne gody

Złote, szmaragdowe i żelazne gody

Dwadzieścia dwie pary z Siedlec i gminy Siedlce świętowały 26 czerwca jubileusze pożycia małżeńskiego. Uroczystość, którą zorganizował siedlecki Urząd Stanu Cywilnego odbyła się w Sali Teatralnej CKiS.

W gronie jubilatów znalazły się dwie szczególne pary. Wyjątkowy jubileusz, bo 64. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Jadwiga i Henryk Krogulewscy, natomiast Felicja i Feliks Kowiescy świętowali szmaragdowe gody, czyli 55. rocznicę ślubu. W gronie złotych jubilatów znalazło się dwadzieścia par. Złote gody świętowały pary, które pół wieku temu zawarły związki małżeńskie. Byli to: Leokadia i Józef Giza vel Gizińscy, Agnieszka i Henryk Kędzierscy, Jadwiga i Tadeusz Pawluczukowie, Bożena i Ryszard Piśkiewiczowie, Janina i Jerzy Sadowscy, Joanna i Kazimierz Wróblewscy, Alina i Leon Bednarczykowie, Teresa i Jan Bednarczykowie, Weronika i Marian Dąbrowscy, Bogumiła i Stanisław Filipowiczowie, Wiesława i Marian Jońscy, Zofia i Zdzisław Klepaccy, Teresa i Henryk Koziołowie, Jadwiga i Kazimierz Królowie, Danuta i Zenon Lechiccy, Halina i Józef Łęczyccy, Teresa i Waldemar Pawlikowie, Marianna i Andrzej Rucińscy, Teresa i Stanisław Woźnicowie oraz Alina i Tadeusz Skaruzowie.
Na uroczystość, którą prowadziła kierownik siedleckiego USC Danuta Omelaniuk, przybyły rodziny jubilatów oraz władze samorządowe. Miasto Siedlce reprezentował wiceprezydent Jarosław Głowacki, gminę Siedlce – wójt Mirosław Bieniek i przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Koc, a nieobecnego na uroczystości starostę siedleckiego – Artur Rymuza.
Jubilaci zostali uhonorowani przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. W imieniu Prezydenta RP dekoracji jubilatów dokonał wiceprezydent Jarosław Głowacki i wójt Mirosław Bieniek. Wręczone zostały także listy gratulacyjne, upominki i kwiaty. Na koniec ceremonii na cześć Dostojnych Jubilatów wzniesiony został okolicznościowy toast. Uroczystość uświetnił występy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 15, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” oraz flecistki Edyty Rzążewskiej i Mariusza Orzełowskiego, który zasiadł za fortepianem.
 

« Powrót

Galeria